Dofinansowanie do fotowoltaiki. Wielkopolska – to nasz obszar

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii staje się coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego, jeśli w grę wchodzi zarówno poprawa stanu środowiska, jak i znacząco niższe rachunki za prąd. Chcesz dołączyć do grona zadowolonych konsumentów, którzy zdecydowali się poczynić kroki ku lepszemu? Zapewne sądzisz, że to zbyt drogie rozwiązanie. Odpowiedzią na wątpliwości związane z początkowym kosztem montażu zasilania jest dofinansowanie do fotowoltaiki. Poznań, Środa Wielkopolska, a także wiele innych miejscowości na terenie Wielkopolski – to tutaj jesteśmy w stanie pomóc Ci w otrzymaniu stosownego świadczenia finansowego na zakup i późniejszy montaż systemu fotowoltaicznego. Przejdź z nami na zieloną stronę mocy, decydując się na generowanie prądu za pomocą paneli fotowoltaicznych. Zobacz, dlaczego ta opcja jest najbardziej opłacalnym przedsięwzięciem w 2024 roku oraz w latach następnych.

Cena prądu wciąż wzrasta – koszty związane z użytkowaniem energii elektrycznej dostarczanej przez zewnętrznych dystrybutorów nie maleją, a wręcz przeciwnie, ciągle się zwiększają. Zapomnij o wysokich rachunkach związanych z prądem. Bądź jego własnym, niezależnym producentem!

Dotacje do fotowoltaiki stają się coraz korzystniejsze – aby zachęcić jeszcze więcej osób, a tym samym zwiększyć świadomość korzyści OZE, wprowadzane są nowe edycje programów, w przypadku energii elektrycznej jest to program Mój Prąd. Dofinansowanie na fotowoltaikę w Poznaniu czy innych miejscowościach Wielkopolski jeszcze nigdy nie było tak proste.

Zwiększa się świadomość ekologiczna – stanowi to największe uznanie dla naszej planety. Coraz więcej osób zauważa negatywny wpływ tradycyjnych źródeł energii na środowisko, dostrzegając ich niekorzystne oddziaływanie na otaczającą rzeczywistość. Fotowoltaika i dofinansowanie do niej łączą w sobie korzyści dla użytkownika z korzyściami dla planety.

Aktualne dotacje i formy finansowania

Rozłożenie kosztów na raty

Jest to forma dostępna u nas ZAWSZE. Zaletą wyboru tej opcji jest fakt, iż możliwe jest rozłożenie kosztów inwestycji w dogodne i indywidualnie dopasowane raty. Okres spłaty również dobierany jest indywidualnie, może być to nawet 10 lat! Po spłaceniu wszystkich należności – cały przedmiot inwestycji jest Twój!

Dowiedz się więcej

Leasing

Leasing jest to forma finansowania dedykowana dla firm. Współpracujemy z BOŚ Bankiem, dzięki czemu mamy możliwość przedstawieniu Państwu atrakcyjnej oferty. Indywidualny dobór okresu finansowania oraz wysokości wpłaty własnej – indywidualne podejście do naszych Klientów, to sukces do obopólnych sukcesów.

Kredyt

Możliwe opcje, to pełne kredytowanie lub kredyt z wpłatą własną. Współpracujemy z Alior Bankiem, dzięki czemu przeprowadzamy naszego Klienta przez całą procedurę uzyskania finansowania. Istnieje możliwość również skorzystania z kredytu z innych banków lub własnej oferty uzyskanej poza naszą firmą.

Odliczenie kosztów inwestycji od podatku

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 grudnia 2018 r. od 1 stycznia osoby fizyczne od podstawy podatku dochodowego będą mogły odliczyć wydatki poniesione m.in. na ogniwa fotowoltaiczne wraz z osprzętem, a także ich montaż. Odliczenie nie może przekroczyć kwoty 53 tys. zł, a kwota odliczenia nieznajdująca pokrycia w rocznym dochodzie podatnika będzie podlegać odliczeniu w kolejnych latach, nie dłużej jednak niż przez 6 lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek.

Program Mój Prąd

Program NFOŚiGW „Mój Prąd” ma na celu ciągły rozwój energetyki prokonsumenckiej i znacząco przyczynia się do spełnienia międzynarodowych zobowiązań Polski w zakresie rozwoju energetyki odnawialnej, poprawy jakości powietrza (zwłaszcza na obszarach słabo zurbanizowanych) oraz zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego. Celem programu jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych, a także zwiększenie autokonsumpcji wytworzonej energii elektrycznej po-przez jej magazynowanie oraz zwiększenie efektywności zarządzania energią elektryczną na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

Aby skorzytać z obecnej edycji programu "Mój Prąd" dopytaj nas o szczegóły lub sprawdź na stronie https://mojprad.gov.pl

Leasing dla firm

Forma finansowania dla firm. Współpracujemy z BOŚ Bankiem co daje nam możliwość przedstawienia państwu atrakcyjnej oferty finansowania instalacji. Wybierz swoją wpłatę oraz okres finansowania i ciesz się darmową energią.

skontaktuj się

Przyszłość to fotowoltaika. Dofinansowanie w woj. wielkopolskim

Wiesz już, jak wiele zalet ma fotowoltaika. Dotacje, które możesz na nią otrzymać, są naprawdę zróżnicowane – ich rodzaj zależy m.in. od wielkości instalacji, jak również typu urządzenia (moduły działające solo, w połączeniu z innymi, z systemem magazynowania energii itp.). W każdym przypadku dopłata jest niezwykle korzystna i znacząco obniża koszty związane z instalacją modułów. Od teraz nie musisz rezygnować z przejścia na zieloną stronę mocy ze względów finansowych. Otrzymanie dofinansowania do zakupu paneli fotowoltaicznych uchroni Cię przed koniecznością przeznaczenia wysokiej kwoty na samym starcie. Obniżenie ceny przy pomocy dotacji to naprawdę doskonałe rozwiązanie. Wciąż zastanawiasz się nad założeniem paneli fotowoltaicznych na dachu bądź na gruncie przynależącym do Twojej nieruchomości? A może nie wiesz, które dofinansowanie będzie dla Ciebie najlepsze? W Wielkopolsce doradzamy naszym klientom rozwiązania dopasowane w 100% do ich potrzeb, oczekiwań i możliwości. Jeśli jesteś mieszkańcem Poznania, Oborników, Środy Wlkp. bądź Wrześni, to skorzystanie z naszych usług w zakresie pomocy otrzymania dotacji na fotowoltaikę będzie najlepszym przedsięwzięciem. Zapraszamy zarówno osoby w 100% przekonane, jak i te, które dopiero rozważają przejście na OZE. Atrakcyjny system dofinansowań na panele fotowoltaiczne, jaki jest dostępny w Wielkopolsce, przekona każdego!

Panele fotowoltaiczne. Poznań, Oborniki i inne miasta. Jakie są możliwości w zakresie dotacji?

Do wyboru masz szereg różnych pakietów, w tym popularny program Mój Prąd (w nadchodzącej edycji 5.0, której szczegóły aktualnie nie są znane). Jednak istnieje szereg innych świadczeń pomocniczych w zakresie dofinansowania na fotowoltaikę. W Wielkopolsce pomagamy:

  • w uzyskaniu kredytu bądź rozłożeniu płatności na dogodne raty,
  • wziąć fotowoltaikę w leasing,
  • wypełnić wszelkie dokumenty związane z otrzymaniem dotacji na panele fotowoltaiczne.

Zainteresowany? Nie zwlekaj, pójdź w ślady mieszkańców Wielkopolski, w tym Poznania, Wrześni, Obornik oraz innych miejscowości, którzy zdecydowali się na montaż fotowoltaiki i otrzymali stosowne dofinansowanie. Jesteśmy tu właśnie dla Ciebie, dlatego skontaktuj się z nami już dziś – przyszłość środowiska leży w Twoich rękach!