Kalkulator pozwala oszacować jak duży system fotowoltaiczny potrzebujesz, żeby całkowicie pokryć swoje zapotrzebowanie na energię.
Kalkulator bierze pod uwagę wykorzystanie systemu netmeteringu.

Interesuje Cię bardziej szczegółowa analiza, indywidualny dobór instalacji oraz wycena?
Wypełnij formularz kontaktowy. Skontaktujemy się z Tobą.

skontaktuj się
finanse

Jakie są twoje rachunki za energię elektryczną?

zuzycie

Jakie jest twoje ROCZNE zużycie energii elektrycznej?

kWh
zuzycie

Jakie są Twoje przybliżone rachunki za prąd?

Dedykowana dla Ciebie instalacja fotowoltaiczna

Moc twojej instalacji fotowoltaicznej będzie zbliżona do: 0.00 kW

Dedykowana dla Ciebie instalacja fotowoltaiczna

Moc twojej instalacji fotowoltaicznej będzie zbliżona do: 0.00 kW

powierzchnia

Ilość modułów fotowoltaicznych

Wybierz moc paneli fotowoltaicznych. Większa moc pojedynczego panela zajmuje mniejszą ilość powierzchni jednak jest droższym rozwiązaniem.

W
instalacje

Ilość modułów fotowoltaicznych - 0

powierzchnia

Powierzchnia zajmowana przez instalację: 0.00m2

Kalkulator fotowoltaiczny nie jest dokładny. Zakłada on ustawienie instalacji w kierunku południowym pod optymalnym kątem oraz produkcję na średnim poziomie dla Polski.

Inwestycja w panele fotowoltaiczne wiąże się ze stosunkowo dużym kosztem, dlatego wiele osób zastanawia się nad jej opłacalnością. Na szczęście w przypadku dobrego uwarunkowania terenu przeznaczonego pod montaż ogniw opłaty początkowe zwracają się w ciągu pierwszych lat działania systemu. Dodatkowo środki niezbędne na start można pozyskać z różnych źródeł, ubiegając się o dofinansowanie z gminy lub pożyczkę gotówkową w banku. Jednak jak obliczyć zapotrzebowanie konkretnego domostwa na energię elektryczną w celu dobrania optymalnego produktu? W takiej sytuacji wystarczy wykorzystać nasz kalkulator fotowoltaiczny!

Za pośrednictwem formularza można szybko sprawdzić jaka moc instalacji będzie polecana, biorąc pod uwagę średnie zużycie energii elektrycznej w roku lub też wysokość rachunków za prąd. Poza tym dzięki kalkulatorowi istnieje opcja oszacowania liczby modułów, a także powierzchni, jaką będą zajmować wszystkie ogniwa. Na życzenie Klientów przygotowujemy też szczegółowe analizy. Aby je otrzymać, zapraszamy do kontaktu!

skontaktuj się


Instalacja fotowoltaiczna – jeden system, wiele możliwości

Instalacja fotowoltaiczna służy przede wszystkim do wytwarzania energii elektrycznej z promieni słonecznych. Wygenerowaną moc można wykorzystać nie tylko na potrzeby zasilania podstawowych urządzeń elektrycznych znajdujących się w budynku, ale także zasilić urządzenia grzewcze oraz zmagazynować uzyskaną energię w magazynach ciepła oraz magazynach energii, aby móc z niej korzystać także w nocy, kiedy instalacja fotowoltaiczna nie pracuje. Dodatkowo, korzystnym rozwiązaniem jest montaż systemu zarządzania energią elektryczną, który ułatwia sterowanie całością instalacji. Pozwala monitorować ilość generowanej i zużywanej energii oraz zarządzać jej dystrybucją w obiekcie pod kątem kosztów oraz zapotrzebowania. Inwestycja także w inne rozwiązania poza instalacją fotowoltaiczną pozwala na uzyskanie większej wartości dofinansowania oraz zwiększenie autonomiczności budynku.