Kalkulator pozwala oszacować jak duży system fotowoltaiczny potrzebujesz, żeby całkowicie pokryć swoje zapotrzebowanie na energię.
Kalkulator bierze pod uwagę wykorzystanie systemu netmeteringu.

Interesuje Cię bardziej szczegółowa analiza, indywidualny dobór instalacji oraz wycena?
Wypełnij formularz kontaktowy. Skontaktujemy się z Tobą.

skontaktuj się
finanse

Jakie są twoje rachunki za energię elektryczną?

zuzycie

Jakie jest twoje ROCZNE zużycie energii elektrycznej?

kWh
zuzycie

Jakie są Twoje przybliżone rachunki za prąd?

Dedykowana dla Ciebie instalacja fotowoltaiczna

Moc twojej instalacji fotowoltaicznej będzie zbliżona do: 0.00 kW

Dedykowana dla Ciebie instalacja fotowoltaiczna

Moc twojej instalacji fotowoltaicznej będzie zbliżona do: 0.00 kW

powierzchnia

Ilość modułów fotowoltaicznych

Wybierz moc paneli fotowoltaicznych: standardowo w naszej Firmie stosujemy panele o mocach 280W, 310W oraz 340W.
Większa moc pojedynczego panela zajmuje mniejszą ilość powierzchni jednak jest droższym rozwiązaniem.

W
instalacje

Ilość modułów fotowoltaicznych - 0

powierzchnia

Powierzchnia zajmowana przez instalację: 0.00m2

Kalkulator fotowoltaiczny nie jest dokładny. Zakłada on ustawienie instalacji w kierunku południowym pod optymalnym kątem oraz produkcję na średnim poziomie dla Polski.

Inwestycja w panele fotowoltaiczne wiąże się ze stosunkowo dużym kosztem, dlatego wiele osób zastanawia się nad jej opłacalnością. Na szczęście w przypadku dobrego uwarunkowania terenu przeznaczonego pod montaż ogniw opłaty początkowe zwracają się w ciągu pierwszych lat działania systemu. Dodatkowo środki niezbędne na start można pozyskać z różnych źródeł, ubiegając się o dofinansowanie z gminy lub pożyczkę gotówkową w banku. Jednak jak obliczyć zapotrzebowanie konkretnego domostwa na energię elektryczną w celu dobrania optymalnego produktu? W takiej sytuacji wystarczy wykorzystać nasz kalkulator fotowoltaiczny!

Za pośrednictwem formularza można szybko sprawdzić jaka moc instalacji będzie polecana, biorąc pod uwagę średnie zużycie energii elektrycznej w roku lub też wysokość rachunków za prąd. Poza tym dzięki kalkulatorowi istnieje opcja oszacowania liczby modułów, a także powierzchni, jaką będą zajmować wszystkie ogniwa. Na życzenie Klientów przygotowujemy też szczegółowe analizy. Aby je otrzymać, zapraszamy do kontaktu!

skontaktuj się

Fotowoltaika – obniż rachunek za prąd!

Korzystanie z ogniw solarnych to rozwiązanie ekologiczne dla domu czy firmy, które przyczynia się do polepszenia kondycji planety. Jednak podstawową zaletą takiego systemu jest możliwość znacznego obniżenia rocznego rachunku za prąd. Ostateczna suma oszczędności uzależniona jest od wielu czynników np. rodzaju instalacji, stopnia nasłonecznienia panelu czy warunków atmosferycznych w danym okresie rozliczeniowym. W Siliton oferujemy nowoczesne rozwiązania technologiczne, które gwarantują uzyskanie jeszcze większej efektywności systemu. Wydajność instalacji fotowoltaicznych w domostwach jednorodzinnych uzależniona jest w dużej mierze od stopnia nachylenia dachu, a także jego kierunku ustawienia. Aby rachunki za prąd były możliwie najniższe, sugeruje się skierowanie ogniw fotowoltaiki w stronę południową. Konieczne jest też wyeliminowanie wszelkich przeszkód rzucających cień na panele, np. wysokich drzew.

Kiedy fotowoltaika się zwróci?

Standardowe kalkulatory fotowoltaiczne umożliwiają obliczenie szacunkowego czasu, po którym nastąpi zwrot kosztów całej inwestycji. Jednak już w pierwszych miesiącach dostrzegalne jest obniżenie rachunków za prąd. Ostateczny termin będzie znacznie krótszy w przypadku Klientów, którzy zdecydowali się pozyskać przynajmniej jedną z dostępnych form finansowania. Obecnie proponowany jest rządowy program „Mój Prąd”, który przewiduje dotacje sięgające do 5 tysięcy złotych brutto. Poza tym warto skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, która pozwala odpisać od podatku część poniesionych kosztów (18-32%). W przypadku inwestycji na kwotę 25 tys. zł brutto można otrzymać około 8600 złotych ulgi, czyli ostateczny koszt instalacji wyniesie 16 400 PLN. Dla czteroosobowej rodziny mieszkającej w domku jednorodzinnym szacunkowa, miesięczna kwota rachunków za prąd wynosi 300 złotych. Korzystając z kalkulatora, możemy wyliczyć, że po upływie około czterech i pół lat korzystania z fotowoltaiki, koszt początkowy całkowicie się zwraca.

Fotowoltaika dla biznesu i rolnictwa

Nowoczesna instalacja fotowoltaiczna to rozwiązanie nie tylko dla domu, ale też firmy czy gospodarstwa rolnego. W Siliton zajmujemy się tworzeniem farm solarnych od podstaw, które są doskonałą opcją dla Klientów dysponujących większą przestrzenią. Stworzenie niezależnego systemu to sposób nie tylko na obniżenie rachunków za prąd, ale też na dodatkowy zarobek. Klientów, którzy pragną się dowiedzieć, jaki będzie koszt takiej inwestycji oraz kiedy przyniesie ona zwrot, zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Farma fotowoltaiczna to nie jest jedyna opcja dla biznesu. Firmy mogą też skorzystać ze standardowych instalacji przeznaczonych do montażu na dachu. Do wyliczenia optymalnego rozwiązania dla przedsiębiorstwa można z powodzeniem wykorzystać nasz kalkulator. Dzięki ogniwom solarnym można przejść na całkowicie niezależny system pobierania energii, zyskując dodatkowe środki każdego roku na rozwój własnego biznesu.