Jesteśmy firmą, która swoją ofertę kieruje do wszystkich osób zainteresowanych fotowoltaiką oraz odnawialnymi źródłami energii, a także do tych pragnących ograniczyć swoje wydatki na nią. Wpisujemy się w trendy obecne na rynku. Inwestycje naszych klientów realizujemy kompleksowo – w ich imieniu załatwiamy wszystkie formalności i pomagamy w pozyskaniu dofinansowania. Oferta, jaką prezentujemy poniżej, została podzielona na trzy podstawowe aspekty doboru instalacji fotowoltaicznej dla konkretnego projektu, a mianowicie: moc systemu PV, sposób działania instalacji oraz sposób montażu. Ten podział gwarantuje nam odpowiedni dobór urządzeń i systemów już na poziomie przeprowadzanego audytu, a także przygotowywanej wyceny.

Gdzie działamy?

Nasza siedziba znajduje się w sercu województwa wielkopolskiego - Poznaniu, ale swoje usługi świadczymy również na terenie innych miast – niezależnie od miejsca, możesz liczyć na fachowe wsparcie, profesjonalne doradztwo oraz montaż paneli fotowoltaicznych z dbałością o każdy szczegół. Zadzwoń do nas, aby uzyskać więcej informacji.

skorzystaj z kalkulatora

Podstawowy podział oferty

Mikroinstalacje

Mikroinstalacje

Dla budynków mieszkalnych, biurowych, użyteczności publicznej, firm, kościołów, budynków przemysłowych i wolnostojących o mocy do 50 kWp.

Instalacje średniej mocy

Małe instalacje

Dla budynków biurowych, przemysłowych, użyteczności publicznej i wolnostojących o mocy od 50 kWp do 500 kWp.

Farmy fotowoltaiczne

Farmy fotowoltaiczne

Instalacje wolnostojące o zróżnicowanej mocy, zwykle wynoszącej 1 MW.

Instalacje fotowoltaiczne – wiemy o nich wszystko!

Nowoczesne instalacje fotowoltaiczne to najlepszy sposób na oszczędność energii. Firma Siliton proponuje swoim klientom kompleksowe usługi w zakresie montażu systemu solarnego na potrzeby gospodarstwa domowego, rolnego, przedsiębiorstwa czy osiedla mieszkaniowego. Przygotowaliśmy rozbudowaną ofertę inwestycyjną przeznaczoną dla osób prywatnych oraz biznesu. Zapewniamy kompleksowe doradztwo w zakresie doboru optymalnego systemu fotowoltaicznego – na podstawie audytu przeprowadzonego przez naszych ekspertów na miejscu. Do dyspozycji oddajemy kilka rodzajów instalacji fotowoltaicznych, różniących się między sobą mocą, a także sposobem działania. System może współpracować z zewnętrzną siecią elektroenergetyczną lub funkcjonować niezależnie. Istnieje też możliwość skorzystania z instalacji hybrydowej, która jest najbardziej wydajnym rozwiązaniem, ale wiąże się ze zwiększonymi kosztami inwestycyjnymi.

Nasza firma oferuje nie tylko doradztwo w zakresie doboru instalacji fotowoltaicznych, ale również montaż paneli na terenie woj. wielkopolskiego. Najważniejsze jest dla nas zadowolenie klienta, dlatego wszelkie usługi wykonujemy z ogromnym zaangażowaniem oraz ze starannością – można nam zaufać! Jeśli jesteś zainteresowany, aby dowiedzieć się więcej na temat fotowoltaiki, służymy pomocą. Stawiamy na sprawdzone rozwiązania od Huawei, SMA czy SolarEdge. Inwestycja w instalację fotowoltaiczną (PV) przynosi szereg korzyści, takich jak generowanie niskich kosztów utrzymania bądź uniezależnienie się od dostawców energii elektrycznej. To idealna opcja zarówno dla firmy, jak i osób prywatnych – instalacje dopasujemy do potrzeb Twojego domu. Naszym klientom proponujemy farmy o zróżnicowanej mocy (standardowo wynosi ona 1 MW), a także mikroinstalacje PV. Zapoznaj się z naszymi dotychczasowymi realizacjami, których wykonaliśmy już setki. Oferowane moduły fotowoltaiczne cechują się niezawodnością, wydajnością oraz sprawnością działania, dlatego warto na nie postawić!

Zobacz nasze realizacje

Podział ze względu na sposób działania instalacji

ongrid

Instalacje On–grid

Instalacje podłączone do sieci elektroenergetycznej.

offgrid

Instalacje Off–grid

Instalacje autonomiczne, bez połączenia z siecią elektroenergetyczną, wyposażone w dodatkowe źródło zasilania oraz magazyn energii.

hybryda

Instalacje Hybrydowe

Instalacje podłączone do sieci elektroenergetycznej połączone z awaryjnym źródłem zasilania, często także z magazynem energii.

Podział ze względu na sposób montażu

dachowka

Instalacje na dach
pokryty dachówką

dachowka

Instalacje na dach
pokryty blachą

papa

Instalacje na dach
pokryty papą

grunt

Instalacje wolnostojące
na gruncie

elewacja

Instalacje
na elewacji

Uwaga!

Od 01.04.2022 r. nowych prosumentów obowiązuje system rozliczeń – net-billing, który polega na rozliczaniu wartościowych nadwyżek energii (a nie ilościowych tak jak wcześniej). Korzystanie z nowego systemu rozliczeń upoważnia do zwolnienia z obowiązku odprowadzania podatku dochodowego PIT, akcyzy i VAT. Rozliczanie w systemie net-billingu polega na aktywnym uczestnictwie prosumenta w rynku energii. Zarówno jej sprzedaż, jak i kupno odbywa się na Rynku Dnia Następnego. Należy podkreślić, iż do 30 czerwca 2024 r. energia będzie rozliczana zgodnie z rynkową miesięczną ceną energii elektrycznej, wyznaczoną dla danego miesiąca kalendarzowego, natomiast od 1 lipca 2024 r. wartość energii wprowadzonej do sieci będzie ustalana według ceny giełdowej godzinowej na rynkach dnia następnego.

wykres
Wykres średnioważonych cen miesięcznych za energię elektryczną – źródło: raport miesięczny TGE Czerwiec 2022, https://www.tge.pl/dane-statystyczne.
Dla domu

Fotowoltaika dla domu i firmy w woj. wielkopolskim

Klientów, których zainteresowała oferta naszej firmy, zapraszamy do skorzystania z kalkulatora fotowoltaicznego dostępnego na stronie. Z jego pomocą można szybko określić, jaki rodzaj instalacji będzie zalecany w danym przypadku.

Jeśli jesteś zainteresowany montażem fotowoltaiki na terenie woj. wielkopolskiego – skontaktuj się z nami. Współpraca z Siliton przebiega w kilku etapach – zawsze na samym początku przeprowadzamy kontrolę posesji pod kątem montażu paneli słonecznych. W niektórych sytuacjach opcja ta może nie być opłacalna, np. przy dachu skierowanym na północ lub w całkowicie zacienionym miejscu. Jednak wtedy istnieje możliwość skorzystania z koncepcji instalacji fotowoltaicznej umiejscowionej na gruncie. W przypadku dodatkowych pytań dotyczących naszych usług zachęcamy do kontaktu z biurem. Zapraszamy też do zapoznania się z sekcją Q&A, gdzie można poznać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

sprawdź możliwości finansowania Więcej informacji dla klientów z: