Jesteśmy firmą, która kieruje swoją ofertę do wszystkich osób zainteresowanych fotowoltaiką oraz odnawialnymi źródłami energii. Do tych, którzy pragną ograniczyć swoje wydatki na energię elektryczną wpisując się w nowoczesne i innowacyjne trendy pojawiające się na rynku. Inwestycje naszych Klientów realizujemy kompleksowo. W ich imieniu załatwiamy wszystkie formalności i pomagamy w pozyskaniu dofinansowania. Oferta jaką prezentujemy poniżej została podzielona ze względu na trzy podstawowe aspekty doboru instalacji fotowoltaicznej dla konkretnego Klienta, mianowicie: moc systemu PV, sposób działania instalacji oraz sposób montażu. Ten podział gwarantuje nam odpowiedni dobór urządzeń i systemów dla każdego z Klientów już na poziomie przeprowadzanego audytu oraz przygotowywanej wyceny.

Nowoczesne instalacje fotowoltaiczne to najlepszy sposób na oszczędność energii. Firma Siliton z Poznania proponuje swoim Klientom kompleksowe usługi w zakresie montażu systemu solarnego na potrzeby gospodarstwa domowego, rolnego, przedsiębiorstwa czy osiedla mieszkaniowego. Przygotowaliśmy rozbudowaną ofertę inwestycyjną, przeznaczoną dla osób prywatnych oraz biznesu. Zapewniamy kompleksowe doradztwo w zakresie doboru optymalnego rodzaju instalacji, na podstawie audytu przeprowadzonego przez naszych ekspertów na miejscu. Do dyspozycji Klientów oddajemy kilka rodzajów instalacji fotowoltaicznych, różniących się między sobą mocą, a także sposobem działania. System może współpracować z zewnętrzną siecią elektroenergetyczną lub działać niezależnie. Istnieje też możliwość skorzystania z instalacji hybrydowej, która jest najbardziej wydajnym rozwiązaniem, ale wiąże się też ze zwiększonymi kosztami inwestycyjnymi.

skorzystaj z kalkulatora

Podstawowy podział oferty

Mikroinstalacje

Mikroinstalacje

Dla budynków mieszkalnych, biurowych, firm, użyteczności publicznej, kościołów, budynków przemysłowych i wolnostojących o mocy do 50kWp.

Instalacje średniej mocy

Instalacje średniej mocy

Dla budynków biurowych, przemysłowych, użyteczności publicznej i wolnostojących o mocy od 50kWp do 200kWp.

Farmy fotowoltaiczne

Farmy fotowoltaiczne

Instalacje wolnostojące o mocy powyżej 200kWp.

Nowoczesne instalacje fotowoltaiczne to najlepszy sposób na oszczędność energii. Firma Siliton z Poznania proponuje swoim Klientom kompleksowe usługi w zakresie montażu systemu solarnego na potrzeby gospodarstwa domowego, rolnego, przedsiębiorstwa czy osiedla mieszkaniowego.

Przygotowaliśmy rozbudowaną ofertę inwestycyjną, przeznaczoną dla osób prywatnych oraz biznesu. Zapewniamy kompleksowe doradztwo w zakresie doboru optymalnego rodzaju instalacji, na podstawie audytu przeprowadzonego przez naszych ekspertów na miejscu. Do dyspozycji Klientów oddajemy kilka rodzajów instalacji fotowoltaicznych, różniących się między sobą mocą, a także sposobem działania. System może współpracować z zewnętrzną siecią elektroenergetyczną lub działać niezależnie. Istnieje też możliwość skorzystania z instalacji hybrydowej, która jest najbardziej wydajnym rozwiązaniem, ale wiąże się też ze zwiększonymi kosztami inwestycyjnymi.

Zobacz nasze realizacje

Podział ze względu na sposób działania instalacji

ongrid

Instalacje Ongrid

Instalacje podłączone
do sieci elektroenergetycznej.

offgrid

Instalacje Offgrid

Instalacje autonomiczne,
bez połączenia z siecią
elektroenergetyczną.

hybryda

Instalacje Hybrydowe

Instalacje podłączone do sieci
elektroenergetycznej połączone
z innym dodatkowym źródłem
zasilania (np. z agregatem
prądotwórczym).

Podział ze względu na sposób montażu

dachowka

Instalacje na dach
pokryty dachówką

dachowka

Instalacje na dach
pokryty blachą

papa

Instalacje na dach
pokryty papą

grunt

Instalacje wolnostojące
na gruncie

elewacja

Instalacje
na elewacji

Uwaga!

Ważnym aspektem, o którym należy wspomnieć jest fakt, że: Zakład Energetyczny w zamian za magazynowanie zebranej przez nas energii, pobierze swego rodzaju opłatę w postaci zatrzymania dla siebie 20% wyprodukowanej przez nas energii. Mimo to, takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie nawet do 90% pieniędzy na rachunku za energię elektryczną w ciągu trwania całego roku. Dla budynków mieszkalnych, czy użyteczności publicznej proponujemy mikroinstalacje fotowoltaiczne o mocy do 50kwp. Co jest ważne mikroinstalacjach prosumenckich:

  • Nie wymaga pozwolenia na budowę.
  • Jest bezobsługowa.
  • Nie wymaga posiadania firmy w celu rozliczeń z Zakładem Energetycznym.
  • Wykorzystywanie energii ze słońca na własne potrzeby.
  • Możliwość magazynowania nadwyżek wyprodukowanej energii w sieci energetycznej.
  • Podłączenie do sieci następuje na podstawie zgłoszenia i jest wykonywane jest na koszt Zakładu Energetycznego.
  • Szybki zwrot inwestycji poprzez oszczędności na rachunku za energię elektryczną.
  • Skutki ekologiczne – zmniejszenie zanieczyszczeń środowiska.
Dla domu

Fotowoltaika dla domu i firmy

Klientów, których zainteresowała oferta naszej firmy, zapraszamy do skorzystania z kalkulatora fotowoltaicznego, dostępnego na stronie. Z jego pomocą można szybko określić, jaki rodzaj instalacji będzie zalecany w danym przypadku.

Zachęcamy też do kontaktu bezpośrednio z naszym biurem, w celu poznania szacunkowego kosztu instalacji. Współpraca z Siliton przebiega w kilku etapach, zawsze na samym początku przeprowadzamy kontrolę posesji pod kątem instalacji paneli. W niektórych sytuacjach opcja może nie być opłacalna, np. przy dachu skierowanym na północ lub całkowicie zaciemnionym. Jednak wówczas istnieje możliwość skorzystania z paneli wolnostojących. W przypadku dodatkowych pytań dotyczących naszych usług zachęcamy do kontaktu z biurem. Zapraszamy też do zapoznania się z sekcją Q&A, gdzie można poznać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

sprawdź możliwości finansowania