Fotowoltaika Wielkopolska

Polacy są coraz bardziej świadomi, jak ważne są odnawialne źródła energii. Panele słoneczne są przedmiotem zainteresowania coraz większej grupy odbiorców – zarówno osób prywatnych jak i przedsiębiorców. Są one znakomitą inwestycją, której koszt zwraca się już po kilku latach. Aby mieć pewność, że system PV spełni wszelkie wymagania odbiorcy, warto skorzystać z usług doświadczonej i rzetelnej firmy, takiej jak Siliton. Instalacje fotowoltaiczne, które wykonujemy są odpowiednio dobrane i zaprojektowane aby spełnić oczekiwania naszych Klientów. W Wielkopolsce z roku na rok rośnie zainteresowanie fotowoltaiką. Województwo wielkopolskie to region o optymalnym nasłonecznieniu, gdzie doskonale sprawdzają się instalacje PV pozyskujące energię ze słońca. Obecnie mikroinstalacja fotowoltaiczna to jedno z najbezpieczniejszych oraz najbardziej rentownych a zarazem ekologicznych rozwiązań ulokowania kapitału przed inflacją.

Siliton to zespół specjalistów w dziedzinie energetyki solarnej. Od 2016 wykonujemy instalacje fotowoltaiczne w oparciu o wysokiej jakości inwertery oraz panele fotowoltaiczne. Zakres naszej pracy obejmuje przede wszystkim: przeprowadzenie audytu, wykonanie projektu, montaż paneli fotowoltaicznych oraz przekazanie Klientowi dokumentacji oraz pomiarów powykonawczych.Jesteśmy w stanie zamontować panele PV w dowolnym miejscu – zarówno na dachu, gruncie jak i na elewacji budynku. Odpowiednio dobrany system PV umożliwia znaczne obniżenie rachunku za prąd. Siedziba naszej firmy zlokalizowana jest na terenie województwawielkopolskiego, jednak zasięg naszego działania jest zdecydowanie większy.

Zacznij współpracę już teraz

Zapraszamy do kontaktu w celu dokonania wyceny

Dlaczego warto zdecydować się na fotowoltaikę w Wielkopolsce?

Nowoczesne instalacje fotowoltaiczne to systemy, których wybór niesie za sobą wiele korzyści. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

  • Słońce stanowi źródło darmowej oraz niewyczerpalnej energii, której wykorzystanie nie wpływa negatywnie dla środowiska
  • Panele słoneczne są wyjątkowo odporne na warunki atmosferyczne co potwierdzają wieloletnie gwarancje udzielane przez producentów
  • Instalacje fotowoltaiczne są bezobsługowe, nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych, a ich pracę można monitorować poprzez dedykowaną aplikację
  • Średni zwrot z inwestycji w montaż systemu PV wynosi kilkanaście procent i zależności od dobranych komponentów może zwrócić się będąc jeszcze na gwarancji
  • Nadwyżki wyprodukowanej energii elektrycznej są magazynowe w sieci elektroenergetycznej i możliwe do wykorzystania w ciągu roku
  • Montaż fotowoltaiki podnosi wartość nieruchomości

Warto wspomnieć, iż z roku na rok ceny prądu rosną. Aktualnie klienci indywidualni mogą skorzystać z dotacji oraz ulgi termomodernizacyjnej. Rolnicy z kolei mają możliwość skorzystania z ulgi w podatku rolnym – 25%. Natomiast przedsiębiorcy borykający się z największymi podwyżkami cen energii elektrycznej mogą zdecydowanie ograniczyć koszty stałe w swojej firmie finansując instalacje PV poprzez leasing. Inwestycja w fotowoltaikę jest idealnym rozwiązaniem na optymalizację podatkową.

Obniż koszty zużycia energii, dzięki systemom PV w Wielkopolsce!

Rachunek za prąd to opłata, która spędza sen z powiek przedsiębiorcom oraz osobom prywatnym. W ostatnich latach koszty zużycia energii elektrycznej wzrosły, mocno nadszarpując budżety domowe oraz firmowe. Czy jedyne, co można zrobić, to pogodzić się z tą sytuacją? Zdecydowanie nie! Możliwości, jakie daje fotowoltaika osobom zamieszkującym województwowielkopolskie, ale i inne regiony Polski są ogromne. Dzięki wykorzystaniu odnawialnej energii pozyskiwanej ze słońca można znacząco obniżyć rachunki za prąd, a co za tym idzie – poprawić sytuację finansową przedsiębiorstwa lub rodziny, która zdecyduje się na zastosowanie tego rozwiązania. 

Systemy fotowoltaiczne wykonywane przez firmę Siliton pozwalają na zdecydowane obniżenie rachunków za prąd. Oprócz redukcji kosztów zaletą stosowanych obecnie monokrystalicznych paneli PV w instalacji fotowoltaicznej jest ich wygląd – ciemnoniebieski kolor ogniw w połączeniu z czarną ramą modułów to idealne rozwiązanie dla Klientów zwracających szczególną uwagę na zachowanie estetyki na dachu. Symetryczny montaż paneli tego typu paneli sprawia, że nie szpecą one zastanej architektury. 

Oferowane przez nas panele słoneczne cieszą się dużą popularnością zarówno wśród Klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Mamy ogromne doświadczenie w tworzeniu instalacji fotowoltaicznych. Od początku naszej działalności wykonaliśmy ponad 1000 mikroinstalacji PV o różnym stopniu skomplikowania. Większość naszych realizacji znajduje się w Wielkopolsce – m.in. na terenie Poznania oraz jego okolic. Dzięki temu fotowoltaika nie ma dla nas tajemnic. Wieloletnia działalność w branży odnawialnych źródeł energii owocuje profesjonalizmem, terminowością oraz wysoką jakością świadczonych przez nas usług. 

Jeżeli z jakiegoś powodu nadal zastanawiasz się, czy w Twoim domu lub firmie warto postawić na system OZE złożony z paneli fotowoltaicznych, zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie – analizujemy potrzeby i określamy możliwości techniczne potencjalnego projektu. Współpracę z Klientem zaczynamy od wizji lokalnej podczas której przeprowadzamy audyt PV. Następnie klient otrzymuje szczegółową ofertę – w przypadku akceptacji wyceny podpisujemy umowę na realizację instalacji fotowoltaicznej. W ramach naszej usługi oprócz montażu systemu PV zgodnie z przygotowanym projektem zajmujemy się przygotowaniem kompletnej dokumentacji powykonawczej oraz zgłoszeniem mikroinstalacji do zakładu energetycznego.

W zdecydowanej większości przypadków montaż instalacji fotowoltaicznej PV o mocy do 50kWp nie wymaga uzyskiwania specjalnych zezwoleń lub zmian w instalacji elektrycznej, co znacznie przyspiesza proces wdrożenia w porównaniu z innymi rozwiązaniami OZE. Skorzystaj z naszej oferty dla Wielkopolski i wybierz fotowoltaikę dopasowaną do Twoich potrzeb. Zapewniamy profesjonalną obsługę, projekt, montaż – a także późniejszą opiekę posprzedażową.