Falowniki Poznań

zdjecie falowniki baner

Instalacja fotowoltaiczna to rozbudowany system składający się z szeregu podzespołów. Jego istotnym elementem są falowniki, których zadaniem jest zamiana prądu stałego na przemienny. Firma Siliton z Poznania oferuje swoim Klientom wiele nowoczesnych inwerterów do wyboru, pochodzących od najlepszych producentów z branży fotowoltaicznej. Proponujemy merytoryczną pomoc w wyborze dogodnego rozwiązania, które zagwarantuje optymalną wydajność całej instalacji.
W naszej firmie oferujemy duży wybór falowników, na które udzielamy wieloletnią gwarancję dystrybutora. W katalogu Klienci znajdą inwertery Siliton, a także marki Frontius, SMA, SolarEdge, ABB, Huawei, LG, Kostal oraz SolaX. Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi producentami, mającymi ugruntowaną pozycję w branży fotowoltaicznej. Z ich podzespołów korzystają Klienci biznesowi oraz indywidualni z całego świata. Wspomniane marki oferują zróżnicowane produkty, które można dostosować do dowolnego rodzaju instalacji solarnych.

W naszej firmie proponujemy trzy rodzaje instalacji fotowoltaicznych:

  • Off-Grid
  • On-Grid
  • hybrydową.

Do każdej z nich przewidziany jest inny rodzaj falownika. W przypadku tej pierwszej opcji mamy do czynienia z inwerterem działającym niezależnie od sieci energetycznej. Konstrukcja urządzenia jest tutaj dostosowana w taki sposób, aby współpracować z baterią akumulatorów. Falownik On-Grid dostosowuje swoją pracę do sieci energetycznej, od której jest uzależniona jego praca. W przypadku zaniku napięcia w jej obrębie urządzenie wyłącza się automatycznie.
Bardziej zaawansowaną opcją są falowniki hybrydowe, które wyróżniają się największą wydajnością, ale też najwyższą ceną. Ich budowa umożliwia pracę jednocześnie w instalacji On-Grid oraz Off-Grid. Inwertery te sprawdzą się w dowolnych warunkach. Ich dużą zaletą jest możliwość magazynowania nadmiaru energii w celu jej późniejszego wykorzystania.

Dokładny sposób działania falowników jest uzależniony od wielu czynników, przede wszystkim rodzaju urządzenia. Każdy model służy przede wszystkim do zamiany prądu stałego na przemienny przy jednoczesnym dostosowaniu otrzymanej energii do potrzeb danej instalacji. Z pomocą inwertera jest możliwe dostosowanie natężenia, napięcia oraz częstotliwości prądu w taki sposób, aby był on kompatybilny ze standaryzacją europejską. Dodatkowo urządzenie umożliwia przekazanie nadmiaru energii do dystrybutora prądu z opcją skorzystania z niej w przyszłości.
Klientów, którzy pragną dowiedzieć się więcej na temat sposobu działania naszych falowników, zapraszamy do kontaktu. Na życzenie przedstawimy kompletną kartę katalogową wybranego modelu, w której omówione są szczegółowe informacje na temat urządzenia. Osoby zainteresowane instalacją paneli na swojej posesji zachęcamy do rezerwacji terminu na audyt eksperta. Specjalista na miejscu określi, jaki rodzaj instalacji fotowoltaicznej oraz falownika najlepiej sprawdzi się na danym terenie. Opcja dostępna jest nie tylko na terenie Poznania, dojeżdżamy do dowolnego miejsca w Polsce.

Chociaż obecnie na rynku można spotkać się z dużą liczbą zróżnicowanych falowników, to w większości przypadków ich budowa jest do siebie zbliżona. We wszystkich modelach mamy do czynienia z trzema podstawowymi elementami, które składają się z kolejnych podzespołów. Pierwszym, a zarazem najbardziej kluczowym jest układ mostkowy tranzystorowy, zwany inaczej mostkiem kluczy. Jego podstawowym zadaniem jest zamiana prądu stałego na przemienny o określonym napięciu oraz częstotliwości.
Kolejnym elementem falownika jest układ wejściowy, wyposażony w bezpieczniki, rozłączniki oraz ograniczniki przepięć. W nowoczesnych inwerterach możemy spotkać dodatkowo układ śledzenia maksymalnego punktu mocy, który umożliwia przetworzenie większej energii. Ostatnim elementem urządzenia jest układ wejściowy, składający się z dławików, odpowiedzialnych za filtrowanie zakłóceń. Podstawową funkcją tego układu jest dostarczenie prądu, który wyróżnia się wysoką jakością i stabilnością.